Bemutatkozik a Mustármag Óvoda új vezetője

"Mustármag" óvodánk múltja, jelene és jövője

Az Irsai Evangélikus Egyházközség Mustármag Óvodája 1994 szeptemberében nyitotta meg kapuit a kicsinyek számára. Az akkori nevelőtestület három óvodapedagógusból állt, mely négytagúvá növekedett az esztendők során. Murár Endréné Ani óvonéni mindig teljes szívvel végezte munkáját és azt hiszem, elmondhatom, rengeteget tanultam tőle. Szakmai tapasztalata, elhivatottsága, odaadó munkálkodása az elmúlt években óvodánk jó hírnevét öregbítette. A keze alól kikerülő gyermekek mindegyike őriz valamit az óvoda szellemiségéből.

Óvodánk már a kezdetektől fogva magas gyermeklétszámmal üzemelt. A két vegyes életkorú csoportba jelenleg 63 kisgyermek jár. A hozzánk beíratott gyermekek többsége evangélikus vallású, de lehetőséget biztosítunk más keresztyén felekezetből érkező kistestvérünk számára is, hogy óvodánkban nevelkedjen. A másság elfogadásával, a gyermek egyéni és életkori sajátosságait figyelembe véve a gyermekeknek keresztény értékrendet közvetítünk.

Az intézményben folyó nevelőmunkánk a Biblia szavaira épül, ily módon az óvodai élet egészét átszövi a keresztény szemlélet. Jézus Krisztus tanítását komolyan véve, igyekszünk keresztény értékeket közvetíteni a kis "mustármagoknak". Úgy gondoljuk, hogy az esztétikus környezetben folyó nevelőmunkával, olyan lehetőségeket kell biztosítanunk a tapasztalatszerzésre, mely a gyermeki személyiség egészére hat. Az intézményben tevékenykedő pedagógusok mindegyike igyekszik az Istentől kapott talentumokat jól használni a kicsinyek épülésére.

Az elmúlt nevelési évben történtek ugyan személyi változások, de ez nem befolyásolhatja az óvodánkban folyó, gyermekek között végzett nevelőmunkát. Az előttünk álló időszak sok újat tartogat, de reménységem és hitem szerint Isten nem hagy magunkra. Törekedni fogok a mindannyiunkat érintő nehéz gazdasági helyzetben is óvodánk színvonalát megőrizni, hagyományainkat megtartani, hétköznapjainkat és ünnepeinket méltó képen megszervezni. Szeretném, ha a kollégáim lelkileg kiegyensúlyozott emberek lennének, hiszen csak az tud lelkileg egészséges gyermeket nevelni, aki maga is az. Eredményes munkánk érdekében törekszem a biztonságos, családias és demokratikus óvodai légkör megteremtésére.

A nevelőtestületi egység erősítésével, a jó partnerkapcsolatok kialakításával és megtartásával, illetve a szülők és a fenntartó gyülekezet bevonásával az óvodánkba járó gyermekek harmonikus és sokoldalú fejlesztését kívánom elősegíteni. Közös célunk, hogy gyermekeink képességeiket maximálisan kihasználva okosodjanak, és Jézus Krisztust követő keresztényekké cseperedjenek.

Nehéz esztendőknek nézünk elébe, ezért mindenkinek köszönöm az áldozatos munkát, adományt és imádságot. Isten gazdag áldását és jó egészséget kívánok minden olvasónak.

Fakan Zsuzsanna